przepis na sałatkę z kaszą jaglaną

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej również szuka się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a produkty dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie wiele artykułów odżywczych, jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie prawidłowiej. Olśniewającym przykładem należytego artykuły jest kasza jaglana, która dawniej gościła na stołach nadzwyczaj często a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana przygotowanie

Na szczęście coraz to więcej osób docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej niż schematyczną, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu jakkolwiek jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są właściwie fajne. Z jakiego powodu jednakże powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada wybitnie dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt bądź trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo dobrym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie jedynie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, jakie nadzwyczaj poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo idealnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To doskonały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza bardzo odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, jakim wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.